HİRANUR KARACA BAYRAKTAR ORTAOKULU 5-A SAĞLIK ve SPOR TEMASI

SAĞLIK EŞİTTİR SPOR

Spor en başta sağlımız için çok önemli bir eylemdir.Bizi dinç tuttuğu vücudumuza hareket kattığı için haftada en iki hatta belki üç kez spor yapmalıyız. Sağlığımız bizim için her şey demektir. O zaman sporu hayatımıza katmanın bir yolunu bulmalıyız.Sabah erken kalktığınızda bir de spor yaptığınızı düşünün kaslarınız açılmış olur, her türlü harekete hazır olursunuz bu da kendinizi daha rahat hissettirir. Yani spor yapınca sadece vücut sağlımız değil genel sağlığımız mutluluğumuz da iyi olur. Spor yaptıkça sağlıklı oluruz, sağlıklı olunca da hareketlerimiz, hayatımız daha iyi olur.Böyle yaşamımız da huzurlu olur.

Sporu sadece sağlıklı olmak için de yapmamalıyız. Spor bize eğlence, mutluluk da verir. Hepimiz  basketbol, yüzme gibi sporlar yapamayabiliriz ama teneffüslerde top oyunları, kovalamaca gibi oyunlar oynayabiliriz, okuldan sonra bisiklete binebiliriz, evde oturmak yerine hareketli şeyler yaptığımızda da spor yapmış gibi oluruz.

Yani kısacası sağlığımız olmadan hayatımız, sporumuz olmadan sağlığımız olmaz bizim için. Sağlık ve spor bizim için en önemli ikililer arasında yer almaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir