KAYIP HARF

  1. KAYIP HARF

E harfi: 

— Bu günün geldiğine inanamıyorum! Çok mutluyum, çok. Nihayet okuma eğlencemizi yapabiliyoruz. 

A harfi: kendi kendine homurdandı:

— Ahhh ah . Eskiden sınıflarda  ilk önce ben öğretiliyoydum. Şimdi ilk o öğretiliyor. Sonra L geliyoy. Beraber kankalar. El ele el ele . 

L harfi: 

Aşk olsun A, Ela lale diye beraber cümleler kurmadık mı? Yinede alfabede ilk sen geliyorsun. Sahip olduklarına şükretmen lazım. 

T harfi: 

haydi arkadaşlar sizi bekliyorlar, eğlenme zamanı. 

S harfi: arkamda sıra olun yılan olma oyunu oynayalım. Ssssss. 

M harfi: arkadaşlar nefis kurabiyeleri unutmayalım. Mmmmmmm çok lezzetliler. 

O harfi: şimdide çember olup mendil kapmaca oynayalım. 

 Z harfi: çok eylendik  şimdi de hatıra fotoyafı çekilelim. Heykes gelsin. Abcçdefghıijklmnoöpysştuüvyz. 29 kişi olmalıyız değil mi? 

G harfi: durun bir dakika şimdi faykettim yumuşak G yok. Heykes dağılsın ve ayamaya başlasın. 

Yumuşak G , yumuşak G neyedesin? 

(Kutunun arkasındaki iki harf konuşurlar)

Kötü harf: 

Bak ismini bile söylemiyorlar. Sen de onlara arkadaşım diyorsun. Senin olmadığını farketmediler bile ancak sayı sayınca buldular. 

Ğ harfi: Öğğğğ ama ama ben sınıfta olmayı, sayfalarda yazılmayı çok seviyorum. 

Kötü harf: Bırak  zırlamayı Sadece biz ikimiz varız işte. Zaten seni çocuklar da söylemiyor. Yağmur demeleri gerekiyor ama onlar ne diyor:Yamur. Sağlıklı derken ne diyorlar: Salıklı. Onlar seni sevmiyor kardeşim. Bir daha onların yanına gitme. Ben seni onlar gibi bırakmam.  

E Harfi: seni nihayet bulduk Yumuşak G. Ne yoksa kötü harf seni yakaladı ve buraya mı sakladı. Arkadaşlar gelin. Yumuşak G burada. Onu kütü harften kurtaralım. 

U harfi : kardeşim sen olmadan yazı yazmak çok zor oluyor. Çocuklar bazı kelimeleri anlamıyorlar. Birde Türkçede iki sesli yan yana gelemiyor. Ağaç derken sen olmayınca iki tane A harfi yan yana sürekli didişiyorlar. Ağız derken de aynı. Bir sürü kelimede sen hep ara bulucusun. 

A harfi: arkadaşlar şimdi hatıra fotoğrafı çekilebiliriz. herkes yanımda sıralansın. Abcçdefgğhıijklmnoöpysştuüvyz. Çıkırt.

Ğ Harfi: peki kötü harf ona ne olacak. O da çok yanlız. 

E: onu şimdilik şu kabın içinde tutacağız. İleride aramıza katılıp katılmayacağını düşüneceğiz. 

Fatma Betül harf kutusunun kapağını kapattı. Biraz da ödevlerini yapmalıydı. Odasının kapısını açtığında  burnuna annesinin yaptığı kurabiyelerin kokusu  geldi. Yaşasın, kuyabiyeyi çok seviyoyum!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir