Kurslar

2023-2024 yılında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, ‘İZMİT’İN OKUYAN ÇOCUKLARI, Kitaplarla Dolu Bir Serüven Projesi’nde cumartesi günlerinin macerası ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıflarımızda aynı zamanda tiyatro sanatçısı da olan drama eğitmeni öğretmenimiz Pervin SARIKAŞ ile Drama (Anadolu Masalları) eğitimi oldu. 📚📜

Çarşamba günlerimizin macerası ortaokul öğrencilerimizin Hilal ACAR yazar/eğitmenimizle gerçekleştirdiği öykü atölyeleri oldu. 📚📜

Pazartesi günlerimizin macerası birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimizle Selda DEVECİ öğretmenimizle iyileştirici gücü olduğuna inandığımız drama atölyeleri oldu. 📚📜

2023-2024 yılında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, ‘İZMİT’İN OKUYAN ÇOCUKLARI, Kitaplarla Dolu Bir Serüven Projesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla öğretmenlerimizi tanınan yazarlar Melih TUĞTAĞ ve Tuğba COŞKUNER ile Çocuk Edebiyatı Yazarlık Atölyesinde buluşturduk.

Melih TUĞTAĞ ve Tuğba COŞKUNER tarafından otuz dört öğretmenimiz için gerçekleşen atölyelerimiz sekiz hafta devam devam ederek öğretmenlerimize  yazarlık eğitmenliği sertifikası kazandırdı.

Öğretmen ve öğrenci atölyelerimizin çıktısı olarak kitaplar bastırıldı.

 

Bu yıl da ;

Drama – anadolu masalları eğitmeni /tiyatro sanatçısı/ sınıf öğretmeni Pervin SARIKAŞ ile 7-8 yaş grubu için Drama  (Anadolu Masalları)  Atölyemiz,  ara tatil sonrası 15 Şubat Perşembe günü   Edebali Ortaokulu  Binasında 15:30-16:30  saatleri arasında başlayıp, aynı gün ve saatte toplam 8 hafta devam devam edecektir.

Yazar / sınıf öğretmeni / çocuk edebiyatı-drama eğitimcisi Elmas GEZER ile 9-11 yaş grubu  Öykü Yazım Atölyemiz  ara tatil sonrası 10 Şubat Cumartesi günü  İzmit İmam Hatip Ortaokulu  binasında 14:00-15:00  saatleri arasında başlayıp, aynı gün ve saatte toplam 8 hafta devam devam edecektir. 

Drama eğitmeni / türkçe öğretmeni / yazar Sabriye YAVUZ ORUÇ ile 11-14  yaş grubu İçin   Drama Atölyemiz  ara tatil sonrası  10 Şubat Cumartesi günü   Yahya Kaptan Ortaokulu Binasında,  10:30-11:30  saatleri arasında başlayıp, aynı gün ve saatte toplam 8 hafta devam devam edecektir.

Çocuk edebiyatı- drama eğitimcisi / sınıf öğretmeni / yazar Ömer ÇOBAN ile 11-14  yaş grubu  Öykü Yazım Atölyemiz  ara tatil sonrası  10 Şubat Cumartesi günü   İzmit İmam Hatip Ortaokulu  binasında 14:00-15:00  saatleri arasında başlayıp, aynı gün ve saatte toplam 8 hafta devam devam edecektir.